Obuwie robocze GEKO – strażnik Twojej stopy

0
Share

Bezpieczeństwo to podstawa każdej pracy. Kaski chronią głowy, specjalistyczna odzież – ciało, a obuwie ochronne – stopy. Pominięcie któregokolwiek z tych elementów może mieć opłakane skutki nie tylko dla pracownika, ale także całej firmy. Jakie powinny być buty, które na pewno sprostają nawet najbardziej wyśrubowanym wymaganiom?

Wytrzymałe buty dla wytrzymałego pracownika

Podstawą jest jakość wykonania i odpowiedni materiał. Skórzane buty, zgodne z normą CE EN ISO 20345:2011, doskonale nadadzą się do wymagających prac. Charakteryzuje je odporność na uderzenia nawet o dużej sile, oleje, benzynę oraz przebicia. Są to modele:

Dzięki odpowiedniemu wykonaniu konstrukcja zaabsorbuje siłę uderzenia, gwarantując pełne bezpieczeństwo stopy. Tam, gdzie warunki pracy są nieco łagodniejsze, ale wciąż wymagające, sprawdzą się:

Posiadają podobne parametry ochronne jak modele ze skóry. Niemniej jednak lekka, oddychająca tkanina zapobiega poceniu się stopy. Jest to więc doskonały strażnik pracownika wszędzie tam, gdzie konieczna jest praca w wyższej temperaturze lub zamkniętych pomieszczeniach.

Bezpieczeństwo to nie wszystko

Bezpieczeństwo w pracy bez wątpienia jest jednym z najbardziej istotnych czynników. Dla wydajności pracownika niemniej ważny jest jednak komfort. Nikt nie wykorzysta w pełni swojego potencjału przy towarzyszącym mu bólu stopy lub innych niedogodnościach. Z tego względu odpowiednie obuwie ochronne musi posiadać wygodną wkładkę oraz oddychającą wyściółkę. Dla efektywniejszej pracy znacznie ma także odpowiedni, atrakcyjny wygląd obuwia.