Niezbędnik hydraulika – nożyce do cięcia rur i peszli

0
Share

Dobry hydraulik to fachowiec wyposażony w dobre narzędzia. Choć wiedza i doświadczenie mają nieocenione znaczenie, to jednak na nic się zdadzą bez profesjonalnego sprzętu. Dlatego dziś przedstawiamy i serdecznie polecamy nożyce do cięcia rur i peszli renomowanej firmy Tvardy.

Nożyce do cięcia rur i peszli – niezawodne i wygodne w użyciu

Nożyce te przeznaczone są do cięcia rur wykonanych z PCV, PU, PP, PE oraz PEX-AL-PEX. Dostępne u nas obcinaki występują w trzech rozmiarach, w zależności od ostrza mogą pracować na rurach w rozmiarach: 0-42 mm, 0-50 mm oraz 0-63 mm. Największą zaletą tych narzędzi jest ich niezawodne, oczywiście wymienne ostrze wykonane z wysokowęglowej stali narzędziowej SK5. Dzięki zastosowaniu tego materiału nóż jest niezwykle mocny i odporny na wykruszanie, pęknięcia oraz ścieranie, co sprawia, że znacznie wolniej się tępi. Warto także podkreślić fakt, iż dzięki kilkunastostopniowym posuwom ostrza, cięte rury nie ulegają deformacji. Wszystkie te cechy sprawiają, że praca z takimi narzędziami jest zdecydowanie szybsza i efektywniejsza. Antypoślizgowa, ergonomiczna rękojeść zapewnia komfort podczas pracy, a dzięki korpusowi wykonanemu ze stopu aluminium, obcinaki charakteryzują się niewielką wagą.

Niezawodne i wygodne w użyciu nożyce dostępne są w naszej ofercie w kilu rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie sprzęt odpowiedni do jego potrzeb. Dodatkowo można także zaopatrzyć się w wymienne ostrza do każdego modelu. Odpowiednie przygotowanie rur i peszli przed ich łączeniem, to podstawa dobrze wykonanego zadania, dlatego tak bardzo istotne jest skorzystanie z najlepszych narzędzi.